Het begin
Toen we moesten beslissen welke reu we zouden gaan gebruiken voor het Zwitserse witte herder nest M van Enjoy, dachten we gelijk aan de reu die we bij het L nest van Heaven gebruikt hadden “Senna”.
De stamboom naam van Zwitserse witte herder reu Senna is “Blu Walita of Ciqala-Yuma”.(Naar zijn eigen website)
Wij waren erg tevreden over het resultaat van het L nest.
Na overleg met zijn eigenaren van Senna hebben we besloten een nest met Senna en Misthy’s Friends Enjoy te doen.
Misthy’s Friend Enjoy
Enjoy is een teefje uit de Misthy’s Friends lijn. Een zeer rustige hond, die weet wat ze wil en één van de belangrijkste dingen daarvan is zich laten knuffelen.
Ze is rustig, gek op een bal, groot of klein en is zelfs bij de tentoonstellingen Nederlands kampioen geworden.
Dit wordt haar 3 de nestje.
Blu Walita of Ciqala-Yuma
Blu Walita of Ciqala-Yuma wordt door zijn baasjes als volgt beschreven:
Zijn uiterlijk spreekt voor zich en hij heeft ook een super pigment, zowel zijn lippen en nagels zijn zwart.
Zijn ogen zijn mooi diepbruin, ook heeft Senna pigment op zijn tandvlees, gehemelte en in zijn oren.
Hij heeft een mooie langstock vacht en heeft op zijn jonge leeftijd al een uitmuntende lichaamsbouw.
Hij heeft een geweldig karakter en is een leuke, vrolijke jonge vent.
Enkele gegevens van Blu Walita of Ciqala-Yuma (Senna):
Geb. datum: 12-06-2008
Type: Langstokhaar
Schofthoogte: 65 cm
HD-uitslag: A Norbergwaarde 36 Voldoende botaansluiting
ED-uitslag: Vrij
MDR1: +/+ oftewel VRIJ
DM: N/N oftewel VRIJ
Inventarisatie: Voorlopig Goedgekeurd
Gedragstest: Voldoende
Beide honden zijn HD-ED getest, MDR1 vrij, DM vrij
Misthy’s Friend Enjoy werd eerder loops dan verwachte en op donderdag middag 10 september zijn we naar de dek reu toe gereden.
Enoy bleek deze dag nog niet zo ver te zijn, maar de twee Zwitserse witte herders konden het in ieder geval prima met elkaar vinden.
Zaterdag 12 september zijn we op nieuw op bezoek gegaan en dit maal vond de dekking snel plaats.
Op zondag heeft er in de namiddag nog een dekking tussen beide honden plaats gevonden.
We zullen rond 12 oktober naar de dierenkliniek gaan voor een Echo.
Mocht Misthy’s Friends Enjoy drachtig zijn dan verwachten wij half november pups.
Op 14 november 2015 zijn er Zwitserse witte herder pups geboren.
Verslag van de geboorte van het M nest op 17 november 2015
Op 14 november 2015 zijn bij Zwitserse witte herder kennel Misthy’s Friends 9 pups geboren bij Enjoy.
Het gaat gebeuren.
Alle enkele dagen was Zwitserse witte herder Enjoy onrustig en we waren dan ook bang dat de pups van Enjoy te vroeg geboren zouden worden. Gelukkig gebeurde dit niet en zijn de pups op de juiste datum geboren.
De eerste pupjes
Het eerste pupje werd op zaterdag 14 november om 7:59 uur geboren. Zonder dat we het door hadden kan tegelijk met nummer 1 ook nummer 2 er achter aan. Het was net als bij Enjoy haar vorige nesten weer een tweeling geboren. Beide waren teven en wogen 445 gram en 480 gram.
We hoefde niet zolang op nummer 3 te wachten, deze werd al om 20:25 uur geboren en was ook een teef nu met een gewicht van 540 gram
We hadden aardig wat aanvragen voor een reu, dus we waren blij dat pup nummer vier die om 21:24 uur geboren werd een reu was, hij had een gewicht van 382 gram en leek erg klein bij de andere pups. Maar een geboorte gewicht van 382 gram is een normaal geboorte gewicht.
De laatste lootjes.
8 minuten na de reu werd de vierde teef geboren deze woog 510 gram.
Op pup nummer 6 moesten we wachten tot 22:40 uur en dit was natuurlijk weer een teefje en woog 486 gram.
Nummer 7 een teef van 490 gram werd om 23:45 uur geboren.
Het was nu dus wel heel erg spannend 6 teven en 1 reu, zouden er dan nog wel reutjes geboren worden. om 1:41 uur werd nummer 8 geboren en jawel hoor een reu van 460 gram.
Op de laatste pup moesten we lang wachten, maar om 5:45 uur was hij er dan. Een reu a 484 gram.
Het was een lange nacht, maar dit heeft dan wel 9 prachtige pups opgeleverd.
Foto’s gemaakt op 18 november 2015, 2 dagen oud
VERSLAG M NEST
Dogtime heeft een video verslag gemaakt van de periode dat de pups bij ons thuis waren.
In totaal zijn dit 5 filmpjes, u kunt ze hieronder bekijken.
Met dank aan Ton Verlinden en Letty v.d. Geest van Dogtime
deel 1
deel 2
deel 3
deel 4
deel 5
Een triest moment
Op vrijdag 20 november 2015 is het reutje zonder bandje gestorven.
We hebben hem vanaf het begin bijgevoerd, warm gehouden, maar hij wilde niet groeien en viel steeds meer af.
Helaas is op deze avond zijn hartje stil blijven staan.